تبلیغات
حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد - آزمون رتبه بندی حسابرسان 2

slider1 slider1 slider1 slider1
.................... همایش IFRS و اقتصاد در پسا برجام ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ....................
آزمون رتبه بندی حسابرسان 2

زمستان رفت و روسیاهی برای ذغال ماند. آزمون رتبه‌بندی جامعه حسابداران رسمی ایران با شرکت اکثر حسابرسانی که در رتبه‌های حسابرس ارشد، سرپرست و سرپرست ارشد در موسسات حسابرسی یا مکان‌های دیگر به کار حسابرسی مشغولند، به خوبی برگزار شد.

.

از شرکت‌کنندگان در این آزمون شنیدم که سالن آزمون پر و فقط تعداد اندکی از حسابرسان در این آزمون شرکت نکرده بودند که آنهم نسبت به تعداد کل شرکت کنندگان درصد بسیار پائینی را تشکیل می‌داد و از نظر اهمیت در حسابرسی، قابل ملاحظه نبود.

.

این موضوع را به صورت زمزمه شنیدم که بعضی از آن عده قلیل و ناچیز (فاقد اهمیت از نظر حسابرسی) به این علت شرکت نکرده بودند زیرا این آزمون را در حد خود نمی‌دانستند و همان طور که در نوشتار قبلی قید کرده بودم، برای آنها و موسساتی که آنها در آنجا کار می‌کنند، شرکت در این آزمون کسر شأن بود! البته هرکسی می‌تواند برای خودش تصمیم بگیرد و نمی‌توان کسی یا موسسه‌ای (منظور کارکنان موسسه) را مجبور به شرکت در آزمون رتبه‌بندی جامعه حسابداران رسمی ایران نمود. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

.

حال من نظر شخصی خود را اعلام می‌کنم و از هم حرفه‌ای‌های محترم هم درخواست دارم که در صورت تمایل، همین روشی که من اتخاذ کرده‌ام، اتخاذ نمایند. از این پس، هر شخصی که برای استخدام در رده‌های حسابرس ارشد، سرپرست و سرپرست ارشد به موسسه‌ای که من در آن مشغول به کار هستم، مراجعه نماید، اولین چیزی که از او خواهیم خواست، گواهی جامعه مبنی بر تایید رتبه بندی آن شخص خواهد بود و این موضوع در مورد کلیه اشخاص، صرف‌نظر از اینکه قبلا کجا کار کرده‌اند، اعمال خواهد گردید.

.

موسسه ما فقط گواهی جامعه حسابداران رسمی ایران را خواهد شناخت و هیچ گواهی یا تاییدیه دیگری را در رابطه با سمت و رتبه متقاضی از هیچ محل دیگری نخواهد پذیرفت.البته مطلب فوق ممکن است به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید و بگویند که نوشتار من یک نوشتار تند و احتمالا توهین آمیز به آن عده قلیل است. منظور من به هیچ وجه توهین به شخصی یا موسسه‌ای نمی‌باشد و فقط یک پیشنهاد ساده‌ای است که جنبه کلی دارد و می‌تواند برای اعتلای حرفه حسابرسی بسیار سودمند واقع گردد.

.
گارو هوانسیان‌فر – عضو پیوسته انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان

نظرات مطلب
آخرین عناوین
گرامیداشت روز حسابدار
پنجشنبه 9 دی 1395
پیام نوروزی سال 1395
جمعه 6 فروردین 1395
شاخص فلاکت (MISERY INDEX)
سه شنبه 20 بهمن 1394
سوئیفت
سه شنبه 29 دی 1394
معرفی نرم افزار ترازگر
پنجشنبه 24 دی 1394
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها
روزانه ها
پیوندها
صفحات جانبی
امکانات سایت