تبلیغات
حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد - کشف یک بدافزار جدید به نام "ناریلام"

slider1 slider1 slider1 slider1
.................... همایش IFRS و اقتصاد در پسا برجام ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ....................
کشف یک بدافزار جدید به نام "ناریلام"
شرکت امنیت رایانه سیمانتک یک کرم رایانه ای را شناسایی کرده که پایگاه داده های اس کیو ال مایکروسافت را تخریب کرده و آیتمهایی را با ارزشهای تصادفی جایگزین می کند، این بدافزار پایگاه داده های تجاری را هدف گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت امنیت رایانه سیمانتک به بخشهای تجاری در رابطه با بدافزار جدیدی هشدار داده است که می تواند پایگاه داده ای شرکت را با دستکاری اطلاعات داخل آن را از بین ببرد.

این کرم که ناریلام نامگذاری شده پایگاه های داده ای اس کیو ال مایکروسافت را هدف گرفته است و زمانی که داخل این پایگاه داده ای شد، کلمات خاصی را جستجو کرده و آنها را با ارزشهای تصادفی جایگزین کرده و یا جدولهای خاصی را حذف می کند.

شونیچی ایمانو محقق امنیت سیمانتک در این رابطه نوشته است که این بدافزار برای سرقت اطلاعات از دستگاه آلوده شده کاربرد ندارد و به نظر می رسد که طوری برنامه ریزی شده تا صرفا به اطلاعاتی نگهداری شده در پایگاه داده ای هدف صدمه وارد کند و اگر شرکتها نسخه پشتیبانی از برنامه های خود تهیه نکرده باشند بازگرداندن اطلاعات از دست رفته بسیار مشکل خواهد بود.

گفته می شود که اکثریت افرادی که دستگاه های آنها به این ویروس آلوده شده کاربران شرکتها و بخش تجاری هستند.

بدافزار ناریلام که بدافزار استاکس‌نت را به ذهن تداعی می کند، برخی سازمانهای ایران، بریتانیا و آمریکا را هدف گرفته است.

هدف اصلی این کرم این بار ایجاد نوعی آشفتگی در پایگاه داده شرکتها و به طور مشخص سامانه‌ های مالی این شرکتها است.

ناریلام به دنبال پایگاه های داده ای با نامهای علیم، شهد، مالیران است و پس از آن عبارتهایی چون BankCheck و یا Buyername را جستجو می کند. براساس اظهارات ایمانو برخی از این واژه ها چون واژه حساب جاری و پس انداز فارسی هستند.
نظرات مطلب
آخرین عناوین
گرامیداشت روز حسابدار
پنجشنبه 9 دی 1395
پیام نوروزی سال 1395
جمعه 6 فروردین 1395
شاخص فلاکت (MISERY INDEX)
سه شنبه 20 بهمن 1394
سوئیفت
سه شنبه 29 دی 1394
معرفی نرم افزار ترازگر
پنجشنبه 24 دی 1394
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها
روزانه ها
پیوندها
صفحات جانبی
امکانات سایت