تبلیغات
حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد - کشف تقلب 53 میلیون دلاری در آمریکا پس از دو دهه

slider1 slider1 slider1 slider1
.................... همایش IFRS و اقتصاد در پسا برجام ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ....................
کشف تقلب 53 میلیون دلاری در آمریکا پس از دو دهه

دسامبر 1990 ، ریتا کروندولِ که ذیحساب کل شهرداری دیکسون در ایلینوی بود، یک حساب بانکی گشود. این آغاز یک ترفند تقلب 22 ساله بود که سرانجام در فوریه 2013 با زندانی شدن کروندولِ به دلیل سرقت 53 میلیون دلار از شهر پایان یافت. سرقت وی پس از این که 181 هزار دلار در 1991 دزدید، در 2010 به مبلغ 5.640.518 دلار رسید.
دیکسون(شهری 16 هزار نفری است که چون زادگاه رئیس جمهور رونالد ریگان است شهرت بسیاری دارد) میلیو نها دلار را به این دلیل از دست داد که شهردار، شورای شهر، بانکدارها و حسابرسان، همگی در کشف تقلب ناکام ماندند. سا لها در پس هم، که ترفند کروندولِ ادامه داشت، حسابرسان نسبت به صور تهای مالی دیکسون اظهارنظر مقبول ابراز میکردند و تقلب کشف نشده باقی می ماند. انتظار می رود این موردکاوی به حسابرسان گوشزد کند که هشیار باشند و نشان میدهد چه نوع تقلب هایی می توانند در یک بنگاه در خفا رخ دهند.
نویسنده: دیوید آر هنکاکس
مترجم: شاهین احمدی   
مجله حسابدار /مرداد1393 
ادامه مقاله در ادامه مطلب ...

ترفند تقلب

18 دسامبر 1990 ، کروندوِل حسابی با عنوان حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری در "فرست بانک ساوث" به نام شهر دیکسون گشود. بانک حساب را بدون موافقت یا مجوز شورای شهر یا دیگر مسئولان شهر گشود."فرست بانک ساوث" توسط مجموعه ای از چند بانک تصاحب شد و حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری سرانجام به بانک "فیفث ثرد بانک" واگذار شد. بانک های جانشین هرگز تلاش نکردند تا مستنداتی برای تایید تداوم این حساب به دست آورند. ژوئن 2011 ، "فیفث ثرد بانک" از کروندوِل خواست که امضای الکترونیکی ارائه کند. با این که مفاد و شرایط سامانه ی امضای الکترونیک در آمریکا وجود یک مجوز برای هر حساب را الزامی می داند، ولی برای این حساب دولتی هیچ مجوزی از شهر دیکسون وجود نداشت.

کروندوِل شروع به صدور چکهایی از حساب توسعه ی سرمایه ای صندوق شهر )یک حساب معتبر( کرد و آنها را در حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری سپرده گذاری کرد. چکها در وجه خزانه دار صادر می شدند. کروندوِل صورت حساب های جعلی از طرف ایالت ایلینوی صادر کرد تا به حسابرسان شهر دیکسون نشان دهد وجوهی که در حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری سپرده گذاری شد ه اند، برای مقاصد حقانی استفاده شد ه اند. وقتی وجوه وارد حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری می شد، وی اقدام به صدور چک های شخصی خود از آن می کرد و برای مقاصد شخصی از آن حساب برداشت می کرد.

دو معامله در این بین تقریبا فراتر از باور هستند. کروندوِل یک بار در 2000 به "اولد کنت بانک"، یکی از بانک های مادر "فیفث ثرد بانک" رفت و 50.000 دلار نقدا از حساب ذخیره ی توسعه ی فاضلاب شهری در قالب دو تراکنش برداشت کرد.. 27 می، کروندوِل یک درخواست برداشت نقدی را پر کرد و 29.032 دلار دیگر از این حساب برداشت کرد. در جولای 2000 نیز کارمندان بانک 19.080دلار دیگر به وی پرداختند. بدون این که حتی چیزی از وی بپرسند.

شما میتوانید کل این مقاله را از زیر دانلود کنید.

دانلود

نظرات مطلب
آخرین عناوین
گرامیداشت روز حسابدار
پنجشنبه 9 دی 1395
پیام نوروزی سال 1395
جمعه 6 فروردین 1395
شاخص فلاکت (MISERY INDEX)
سه شنبه 20 بهمن 1394
سوئیفت
سه شنبه 29 دی 1394
معرفی نرم افزار ترازگر
پنجشنبه 24 دی 1394
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها
روزانه ها
پیوندها
صفحات جانبی
امکانات سایت